Perinatologisen seuran kevätkoulutuspäivät

Lue uutiskirjeemme tästä

Perinatologisen seuran kevätkoulutuspäivät 21.-22.4.2016

Perinatologisen seuran kevätkoulutuspäivät järjestetään 21.-22.4.2016 Helsingin Kalastajatorpalla osoitteessa Kalastajatorpantie 1, 00330 Helsinki.

Laerdal on mukana tapahtumassa ja tuomme näytille kaksi uutta realistisesti mitoitettua 25-viikkoista keskosta mallintavaa tuotettamme: Premature Anne -simulaattorin ja Premature Anne Task Trainerin

 

Poikkeuksellinen koulutus - ratkaisevaa apua 

Keskosvauvan elämän ensimmäiset kymmenen minuuttia ovat kriittisiä. Kun komplikaatioita syntyy, ammattilaisten tulee olla valmistautuneita tarjoamaan laadukasta hoitoa.

Premature Anne on 25-viikkoista keskosta kuvaava, mitoiltaan realistinen potilassimulaattori, joka on kehitetty yhteistyössä American Academy of Pediatrics (AAP) -järjestön kanssa. Premature Anne on suunniteltu helpottamaan keskosten elvytystä ja hoitoa koskevaa, terveydenhuollon ammattilaisille annettavaa simulointikoulutusta. 

 

Pelastetaan elämistä pienimmät 

Premature Anne on suunniteltu valmentamaan terveydenhuollon ammattilaisia, jotka auttavat heitä pelastamaan elämistä ne pienimmät. Se tarjoaa intensiivisen oppimiskokemuksen ja auttaa saavuttamaan oppimistavoitteet.